Image

CREATIVE GRAPHIC, UI-UX, IDEA

Grafik Tasarım

Günümüzde mobil cihazlar kullanımı göz önüne alındığında tasarımlar sadece görsel temas ile en hızlı mesajı yayabilecek durumdadır.

Düşün, tasarla, öne çıkar.

Kullanıcı deneyimine uygun tasarımlar satışları arttırır, ay sonunu düşündürmez.

Günümüzde mobil cihazlar kullanımı göz önüne alındığında tasarımlar sadece görsel temas ile en hızlı mesajı yayabilecek durumdadır. Grafik tasarım ile iletilmek istenen mesaj bütünü bir seferde tüketiciye iletebilmektedir.

21. yüzyılın hızlı yaşama tarzına bakıldığında tüketicilerin yazıdan çok görsel öğeler ile vakit geçirdiği görülmektedir. Bu sayede görsel olan tüm mecralarda öğelerin yer bulabileceği reklam, tanıtım ve iletişim faaliyetlerini, grafikleri kullanarak yürütmek mesajı doğrudan ve hızlı bir biçimde tüketicilere ulaştırmak için etkili olmaktadır.

Grafik tasarım öğeleri sadece dijital ortamda olan uygulamalarda değil kurumsal kimliğinizin oluşturulması için de büyük rol oynar. Kurumsal kimlik firmaların kendini tanıtması, hem yerel hem de ulusal müşterilere göstermesi için önemli olan ilk adımdır. Kurumsal kimlik oluşturulurken ilk öncelik taleplerinizin oluşturulması, sektör ve piyasa analizi yapılması gelmektedir. İncelemeler sonucu grafik tasarım uzmanlarımız logo ve kurumsal kimlik çalışması için firmanıza uygun renk, font ve görseller ile çalışmalara başlar.

Renklerin, çizgilerin, geometrik şekillerin tümünün insanlar üzerindeki pozitif ve negatif etkileri tasarımın kurgusunu ve oluşumunu etkilemektedir. Günümüzde her sektörün kendine özgü rengi olduğu düşünülüyor. Gıda, gayrimenkul, inşaat, pazarlama, sağlık sektörlerinin renk ve çizgileri her sektör için farklı bulunabilir.

Bütün bu avantajlar iyi planlanmış bir kampanya ile birleştiğinde başarılı sonuçlar elde etmek kaçınılmaz olur. Özellikle reklam kampanyalarından beklenen “mesajı doğru biçimde aktarmak” olduğunda grafik tasarımı tüm avantajları renk, düzen, kültürel ögeler ve daha fazlası ile birleşerek etkili bir anlam bütünü oluşturabilmektedir.

Grafik tasarımı alanında en çok karşılaştığımız sosyal medya dışında kartvizit tasarımı, tabela tasarımı, ofis içi görseller, logo tasarımı, dış mekan reklamları, mobil ve web siteleri içinde bulunan görselleri oluşturmak gibi  birçok çeşit seçenek vardır. Tasarımlarda özgün, hedeflenen kitlenin ihtiyaçlarını giderecek ve tasarımın kullanılacağı mecraya göre uygun bir hal almasını sağlanır.

Firmanızın sektör analizi, firma analizi, hedef kitlelerinizi ve tasarımı yapılacak mecraları ve materyallerin belirlenmesi ile birlikte başlayan grafik tasarım serüveni özgün ve firmanıza özel olarak üretilir. 

Yapılan görüşmeler sonucu isteğinize uygun hazırlanan görseller iletişim, pazarlama stratejisi firmanızın akılda kalıcılığını arttırmak için dizayn edilir. Site içinde kullanılan görseller firmanıza uygun, vizyon ve misyonunuza hitap edecek şekilde sizden alınan bilgilerle geliştirilir. Görsel olarak planlanan tasarımlar beğeninize sunulur ve tercih ettikleriniz uygulanır. 

Biz Kreatif Rota olarak sektörler arası analiz yaparak profesyonel grafik tasarım ekibi ile size uygun, isteklerinizi karşılamaya yönelik çalışmalar hazırlıyoruz. 

STÜDYO

Modern Pazarlama Araçları

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası’nı ve Aydınlama Metnimizi inceleyebilirsiniz.